Warsztaty historyczne w „Niebieskiej Kamienicy” - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Zapraszamy na warsztaty historyczne przygotowane przez  Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu, zarządzające m. in. "Niebieską Kamienicą" wyremontowaną przy udziale środków unijnych. Znajduje się w niej wystawa archeologiczna Askaukalis, poświęcona okryciom neolitycznym i wczesnośredniowiecznym rejonu Inowrocławia. Do szczególnie ważnych zalicza się: odsłonięcie wczesnośredniowiecznej warzelni soli i warsztatu obróbki bursztynu i rogu czy odkrycie warsztatu produkcji szkła. Wystawa prezentuje również wytwórczość mieszkańców Kujaw, a także kulturę i obrzędowość.

NAZWA PROJEKTU: Adaptacja pomieszczeń Muzeum na potrzeby Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu

NAZWA BENEFICJENTA: Gmina Miasto Inowrocław

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.