Węże faraona i perunowa strzałka – doświadczenia na Pustyni Błędowskiej - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powstała w wyniku średniowiecznej katastrofy ekologicznej, a dziś jest jednym z najcenniejszych ekosystemów w Europie. Odwiedzamy Pustynię Błędowską, na której wykonujemy wyjątkowe doświadczenia.

Zobacz, jak z cukru i sody oczyszczonej wyrastają węże faraona. Sprawdź, co powstaje ze stopionego piasku i jak suchy lód pompuje balony.

Szymon Pitek z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon szuka mrówkolwa, próbuje odróżnić strzęplicę od szczotlichy i zobaczyć fatamorganę. Po Pustyni Błędowskiej oprowadza nas p. Kamil Wołek – przedstawiciel gminy Klucze, w granicach której znajduje się pustynia.

UWAGA! Obiekt czynny, zapraszamy do zwiedzenia osobiście Pustyni Błędowskiej i Róży Wiatrów.

 

NAZWA PROJEKTU: Małopolskie Centrum Nauki – projekt zintegrowany

NAZWA BENEFICJENTA: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

PROGRAM OPERACYJNY, Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Województwa Małopolskiego

 

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.