Zobacz jak tu pięknie. Pierwsze urodziny Ogrodu Dolnego w Zamku Królewskim w Warszawie - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zobacz jak tu pięknie – tak zapraszamy Państwa do nowych ogrodów zamkowych, usytuowanych w samym sercu Warszawy, na staromiejskiej skarpie między Zamkiem Królewskim a Wisłą. To miejsce pełne historycznych odniesień twórczo uzupełnionych kreacją projektową odpowiadającą współczesnym wymaganiom i funkcjom ogrodów. Boskiety, kwiatowe dywany i fontanny na tle zielonego trawnika tworzą miejsce pełne uroku i spokoju, w samum centrum tętniącej życiem europejskiej stolicy. O takim właśnie ogrodzie opowiada Monika Drąg, Pełnomocnik Dyrektora ds. Architektury Krajobrazu i Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie, w filmie Zobacz jak tu pięknie. Spacer po zamkowym ogrodzie.

Dla miłośników historii proponujemy wykład streamingowany dr Małgorzaty Szafrańskiej Między zamkiem, rzeką a miastem. 600 lat przemian ogrodu Zamku Królewskiego w Warszawie (28.09. godz. 18.00). Natomiast dla poszukiwaczy artystycznych inspiracji - spotkanie z Martą Tarnawską-Banaszek pt. Ogród malowany światłem (26.09. godz. 14.00).

Mamy też propozycję, która zainteresuje dzieci i ich rodziców: Zabawy w królewskim Ogrodzie, podczas których dowiemy się czy ogród służył tylko do spacerów i zadumy? A może król mógł zagrać w piłkę? (26.09. godz. 12.00).

Zachęcamy do oglądania przygotowanych przez nas atrakcji. Zobaczcie jak u nas pięknie i świętujcie razem z nami pierwsze urodziny zamkowego Ogrodu Dolnego. Zapraszamy na zamkowego fb i stronę www https://www.zamek-krolewski.pl/ogrody-i-arkady-kubickiego/ogrody

NAZWA BENEFICJENTA: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

NAZWA PROJEKTU: Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.