Zoom Natury – interaktywny park nauki i rekreacji - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Gmina Janów Lubelski „Zoom Natury i Kultury”

Zoom Natury to zespół atrakcji turystycznych zlokalizowany na obszarze 10 ha, położony nad Zalewem Janowskim.

W ramach projektu powstały nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą, tj. Laboratorium główne Zoom Natury, Laboratorium „Awifauny i troposfery”, Laboratorium „Energii i recyklingu” oraz Laboratorium „Runo leśne” z placem zabaw. Obiekty zostały wyposażone w urządzenia rekreacyjne, multimedia i instalacje. Ponadto w zakres projektu wchodziła rozbudowa kąpieliska wraz z poszerzeniem plaży, powstanie parku linowego wraz z wieżą mocy oraz placu energii z podświetlanymi fontannami. Produkty rekreacyjne wzbogaciła strefa gier na którą składają się m.in. siłownia zewnętrzna, bulodrom, tor kapslowy a także boiska do piłki plażowej i wodnej.

A dlaczego Zoom? Ponieważ zwierzęta, które znajdują się w terrariach czy w akwariach, można obserwować przez lupy, szkła powiększające, mikroskopy. Aby zaprezentować zwierzaki w jak najbardziej przyswajalnej formie, można zobaczyć je pod czasem nawet czterystukrotnym powiększeniem.

NAZWA PROJEKTU: Informacja i promocja Funduszy Europejskich w ramach RPO WL w 2020 r.

NAZWA BENEFICJENTA: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.