Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film pt. ,,Żabie opowieści” jest wirtualnym spacerem po ścieżce edukacyjnej oraz miejscu spotkań i odpoczynku znajdującej się w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach należącym do Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Ścieżka edukacyjna powstała w ramach zadania: Budowa płyty wodnej (placu wodnego) w RZPWE przy ul. Dubois 36 oraz modernizacja urządzeń klimatyzacyjnych i fotowoltaicznych połączona z budową miejsca spotkań i odpoczynku przy zewnętrznej ścieżce edukacyjnej w OS Niwkach w celu prowadzenia działań w obszarze ochrony bioróżnorodności biologicznej i edukacji ekologicznej.


Budowa ścieżki edukacyjnej oraz miejsca spotkań i odpoczynku pozwoliła na jej wykorzystanie do realizacji zielonych szkół, podczas których odbywają się zajęcia w zakresie zdrowego żywienia, bioróżnorodności genetycznej w ramach rodzimych gatunków zbóż, owoców i zwierząt hodowlanych oraz uczestniczy mogą dowiedzieć się jakie znaczenie ma bioróżnorodność w rolnictwie. Projekt „Prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO” oraz wzmocnienie infrastruktury edukacji ekologicznej”.

Nazwa beneficjenta: Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Województwo: opolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Opolskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.