Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przy ulicy Tomasza 37 w Krakowie mieści się siedziba Baletu Opery Krakowskiej.


Wraz z rozpoczęciem sezonu 2020/2021 dobiegł końca projekt modernizacji i rewitalizacji zabytkowej kamienicy.


Wynosząca ponad 6 milionów złotych inwestycja realizowana w 70% ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, obejmowała m.in. pełną renowację i konserwację elewacji, wymianę stolarki okiennej, docieplenie obiektu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej wraz z termoizolacją, wymianę konstrukcji dachowej, docieplenie, adaptację poddasza na cele użytkowe, wprowadzenie windy osobowej, wymianę stolarki drewnianej oraz podłogi baletowej. ncerze mają teraz do swojej dyspozycji wygodne szatnie, dwie sale prób, pokoje socjalne oraz zaplecze do ćwiczeń i rehabilitacji.


Na parterze budynku powstała interaktywna wystawa, gromadząca i dokumentująca działalność Baletu Opery Krakowskiej od jego założenia w 1954 roku, przez pierwszy własny spektakl „Romea i Julii” w 1963 roku, aż po niedawne, pełne rozmachu inscenizacje.


Film prezentuje scenę taneczną z różnych perspektyw: historycznej, współczesnej, plastycznej, edukacyjnej, zza kulis, z sali prób, garderoby.
Montaż, nagranie i realizacja materiału: Wojciech Wojciechowski.


Zapraszamy do obejrzenia

Nazwa beneficjenta: Opera Krakowska w Krakowie
Województwo: małopolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Małopolskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.