Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DZIĘKI REWITALIZACJI OTWOCK ZAPRASZA DO SWOJEGO PARKOWEGO SALONU...      Od wielu lat w stronę władz miasta Otwocka kierowane były oczekiwania związane z poprawa stanu zabytkowego Parku Miejskiego w Otwocku.  Park Miejski w Otwocku przy ul Pułaskiego o powierzchni 7 ha, jest publicznie zorganizowaną miejska przestrzenią zieloną pełniąca funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a niekiedy także sportowe lub inne. W grudniu 2019 r., po kilkumiesięcznym zamknięciu, Park Miejski został udostępniony mieszkańcom. Park Miejski w Otwocku jest dla mieszkańców Otwocka miejscem wyjątkowymi sentymentalnym. Powstał w okresie dwudziestolecia międzywojennego przy budynku ówczesnego kasyna. Z czasem budynek ten stał się siedzibą Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocka, a przylegający park miejscem odpoczynku i rekreacji dla wielu pokoleń otwocczan. Niestety z czasem modernizacja tego miejsce stała się konieczna. Odświeżenia wymagała roślinność oraz elementy małej architektury. Również muszla zabaw koncertowa i plac wymagały renowacji. Miasto Otwock podjęło się także rekonstrukcji przedwojennego, zaginionego w latach 50-tych Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stał się ozdobą centralnego miejsca zmodernizowanego parku. Zmodernizowane zostały  fontanny. Stare baseny zostały zastąpione podświetlanymi wodotryskami. Przeprojektowano układ alejek, uporządkowano zieleń i dokonano dodatkowych nasadzeń. W parku pojawiły się nowe elementy małej architektury w stylu świdermajer: lampy, ławeczki, werandy, pergole oraz tężnia. Odrestaurowano  muszlę koncertową i zaprezentowano mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie tj. w drewnianym wykończeniu. W tym miejscu zgodnie z tradycją  odbywają się koncerty muzyczne i imprezy kulturalne różnego typu. Podkreślić należy, że realizacja ta została ograniczona do absolutnego minimum, jeżeli chodzi o wycinkę drzew i krzewów oraz oszczędne gospodarowanie terenem.  Park Miejski stał się centralnym miejscem rekreacji w Otwocku oraz powodem do dumy dla mieszkańców ..... Zapraszamy Państwa do Otwocka! Tu znajdziecie dobry klimat dla realizacji swych przedsięwzięć.         https://www.otwock.pl/rewitalizacja-parku-miejskiego-i-skweru-vii-pulku-lacznosci-i-skweru-lennestadt-z-programu-poiis,ne,mg,6,1802 

Nazwa beneficjenta: Miasto Otwock
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.