Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W ostatnim czasie zakończono budowę instalacji kotła biomasowego o mocy 7,4 MW, co stanowi dodatkowe 10% mocy zespołu kotłowni Millenium.


Dodatkowa moc z kotła biomasowego, jaką dysponuje MPEC, pozwoli ogrzać ok. 700 domków jednorodzinnych lub 50 średniej wielkości bloków wielorodzinnych.


Aby uzyskać równoważną ilość energii cieplnej z miału węglowego, co z biomasy, należałoby spalić 8 000 ton miału węglowego rocznie, a co za tym idzie, w każdym roku do Nowego Sącza przyjedzie mniej o 140 wagonów pełnych miału węglowego!


Projekt otrzymał ponad 4,7 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Nazwa beneficjenta: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu
Województwo: małopolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.