Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ZALEW „PODWOLINA” W NISKU TO NOWE ATRAKCYJNE MIEJSCE WYPOCZYNKU DLA MIESZKAŃCÓW ORAZ ODWIEDZAJĄCYCH NISKO GOŚCI.


Gmina i Miasto Nisko serdecznie zaprasza na wirtualny spacer po kompleksie rekreacyjno - wypoczynkowym zrealizowanym dzięki Funduszom Unijnym.


W ramach projektu zostało wykonane kąpielisko wraz z całym zapleczem towarzyszącym.


Wybudowano budynek gastronomiczno-handlowy oraz budynek sanitariatów i przebieralni. Powstała również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przygotowano parkingi wraz z drogami dojazdowymi, chodniki, most na wyspę, pomosty i kładki. Ciekawostką jest wieża widokowa na wyspie wraz z kolejką tyrolską. Utworzono strefę aktywności rekreacyjno-sportowej. W jej zakres wchodzą: boiska do gier zespołowych, park linowy dla dzieci, park linowy dla dorosłych, ścianki wspinaczkowe, plac zabaw, zespół torów rowerowych. Wokół akwenu powstały ścieżki pieszo-rowerowe i siłownie terenowe.


Nad zalewem odbywają się regaty żeglarskie oraz koncerty.


Woda w zbiorniku na Podwolinie jest nie tylko czysta ale i zdrowa. Badania przeprowadzone w związku z planowanym uruchomieniem kąpieliska wykazały, że woda ma w sobie dodatek leczniczej borowiny. To oznacza, że oprócz walorów rekreacyjnych, jakie ma kąpielisko na Podwolinie, ma też walory zdrowotne.


Serdecznie Zapraszamy!

Nazwa beneficjenta: Gmina i Miasto Nisko
Województwo: podkarpackie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Podkarpackiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.