Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czy odkręcając kurek z wodą, zastanawiamy się, skąd bierze się woda w kranie? Co dzieje się z nieczystościami, gdy już spłyną rurami kanalizacyjnymi? Wszyscy wiemy, że woda spełnia szereg funkcji w naszym życiu. Zanim woda popłynie jednak do czajników, pryszniców, wanien, pralek i innych urządzeń podlega wieloetapowemu procesowi uzdatniania, polegającemu na doprowadzeniu wody do określonego stanu czystości. Zaopatrzenie ludności w wodę wiąże się nierozerwalnie z odprowadzeniem ścieków. Każdy z nas ma swój udział w wytwarzaniu ścieków, które wymagają oczyszczania.   Jeśli do tej pory nie miałeś okazji, aby zapoznać się z tymi procesami, najwyższy czas nadrobić zaległości w tym temacie. Obiekty techniczne są na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Dlatego warto prześledzić system ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody oraz oczyszczania wody na przykładzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, gdzie infrastruktura wodno-kanalizacyjna została gruntownie przebudowana ze wsparciem Funduszy Europejskich. Zapraszamy do obejrzenia filmu, aby uzyskać więcej informacji.    

Nazwa beneficjenta: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie
Województwo: małopolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.