Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trzy wystawy stałe, które można zwiedzić nie wychodząc z domu. Przedstawiają zabytkowe osiedle Katowic – Nikiszowiec – z kilku perspektyw. Wystawa "Woda i mydło najlepsze bielidło. W pralni i maglu na Nikiszowcu" opowiada o miejscu, w którym mieści się Oddział – dawnej osiedlowej pralni. Kolejna ekspozycja "Wokół mistrzów Grupy janowskiej" – to prezentacja malarstwa Grupy Janowskiej – znanej nie tylko w Polsce grupy malarzy nieprofesjonalnych, górników kopalni „Wieczorek”. Trzecia wystawa to odtworzenie mieszkania górniczego w nikiszowieckim familoku. "U nos w doma na Nikiszu. We wnętrzu nikiszowieckiego mieszkania".

Nazwa beneficjenta: Miasto Katowice/Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4
Województwo: śląskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Śląskiego 2007-2013

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.