Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog wspólnie z Politechniką Łódzką prowadziło projekt „Zaprogramuj Przyszłość” - szkolenia dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych z nauki programowania dla najmłodszych.   W projekcie uczestniczyło 1210 nauczycieli z 5 regionów kraju. Powstało dużo materiałów do wykorzystania zarówno przez uczestników projektu, jak i inne osoby zainteresowane nauką programowania dla klas I-III.   Zapraszamy do zapoznania się z 18 nagranymi lekcjami, osadzonymi wokół programowania, kreatywności i eksperymentowania. Nagrania można wykorzystać jako materiał do zajęć w szkole, ale także jako zajęcia indywidualne w domu. Z materiałów można korzystać w całości lub wybierając tylko niektóre z nich, zgodnie z zainteresowaniami dziecka.   Wśród opracowanych tematów znajdziecie m.in. porozumiewanie się z maszynami, zajęcia z majsterkowania, lekcję o tym, jak ważna jest woda i jak zbudować filtr, który ją oczyści. 


Wszystkie lekcje dostępne są na profilu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog na YouTube.


Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Polska Cyfrowa

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.