Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kortowo BIO jest inwestycją zrealizowaną w ramach unijnego projektu „Zwiększenie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w MPEC Sp. z o.o. w Olsztynie poprzez budowę instalacji wykorzystującej biomasę”. Środki na realizację projektu pozyskano m. in. z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.


Inwestycja pozwala uzyskać dodatkowe źródło energii cieplnej o mocy 25 MW:  • poprzez zastosowanie biomasy jako paliwa ograniczy emisję CO2 o ok. 60 tys. ton rocznie

  • zapewnia ok. 25% zapotrzebowania na ciepło w wyniku spalania 55 tys. ton zrębki drzewnej rocznie, pozyskanej z zachowaniem zrównoważonego rozwoju.


Nowa ciepłownia biomasowa pozwoli na obniżenie zużycia węgla o ok. 25 tys. ton. Wpłynie to pozytywnie na środowisko naturalne, bowiem ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do powietrza o ponad 50 tys. ton rocznie.


Ciepłownia Kortowo – BIO w Olsztynie jest ważnym elementem infrastruktury energetycznej przyjaznej środowisku.

Nazwa beneficjenta: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.
Województwo: warmińsko-mazurskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.