Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Energa-Operator SA w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 objęła dofinansowaniem unijnym 13 projektów. Dotyczą one m.in. modernizacji Głównych Punktów Zasilania, budowy i modernizacji linii niskiego oraz średniego napięcia.


Nie mniej ważnym projektem jest Smart Grid, którego zasadniczym celem jest wdrożenie sieci inteligentnych rozwiązań. Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy województwa pomorskiego i części regionów warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego mogą cieszyć się lepszą jakością usług dystrybucji energii elektrycznej.


Realizowane rojekty mają na celu zmniejszenie przerw w dostawie energii elektrycznej w sytuacjach planowanego lub awaryjnego wyłączenia zasilania, co w przypadku wystąpienia awarii przyśpieszy czas ponownego włączenie zasilania. Ważnym elementem każdego projektu jest również zwiększenie potencjału dla przyłączenia nowych jednostek wytwórczych energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).


Oznacza, to że wzrasta liczba wytwórców energii z OZE (np. z farm wiatrowych, fotowoltaiki), którzy mogą przyłączyć się do sieci elektroenergetycznej Energa-Operator SA. Tym samym wspólnie z Energa-Operator SA przyczyniają się do wzrostu wykorzystania energii z odnawialnych źródeł, a w rezultacie do obniżenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.


Dzięki projektom realizowanym w perspektywie 2014 – 2020 zdolność przyłączenia OZE na obszarze działania Energa-Operator SA wzrośnie o 139 MWe!


Kliknij w grafikę, aby zobaczyć interaktywną mapę. 


Mapa projektów - po kliknięciu przenosi na interaktywną mapę

Nazwa beneficjenta: Energa - Operator SA
Województwo: pomorskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.