Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego Książnicę prof. Gerarda Labudy w Wejherowie!


Misja Książnicy w Wejherowie ma na celu upamiętnienie prof. Gerarda Labudy, upowszechniania wiedzy o nim oraz o historii Kaszubów. Służy promocji nauki, zwłaszcza historii i kultury oraz współpracy międzynarodowej w tym zakresie.


Sama placówka pełni również funkcję kulturotwórczą i jest miejscem organizacji wystaw, wykładów, konkursów, warsztatów, szkoleń, spotkań.


Poznajcie postać Gerarda Labudy – wybitnego historyka i mediewisty, profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pełniąc szereg ważnych funkcji – rektora poznańskiej uczelni, prezesa Polskiej Akademii Umiejętności, wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk i dyrektora Instytutu Zachodniego – podtrzymywał swój związek z regionem oraz ruchem kaszubsko-pomorskim.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Nazwa beneficjenta: Powiat Wejherowski
Województwo: pomorskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Pomorskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.