Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jeśli szukasz ciekawych historycznie miejsc, nie lubisz zgiełku, tłoku i hałasu... zatrzymaj się we Włodawie, gdzie w krętych uliczkach i architekturze starych kamienic poczujesz klimat dawnego sztetlu. Jednym z takich miejsc jest również Muzeum – Zespół Synagogalny. To tu, w trzech należących niegdyś do żydowskiej gminy budynkach, zetkniesz się z historią, tradycją i religią dawnej społeczności żydowskiej. Czekają na Ciebie liczne atrakcje. Jedną z nich jest największe w Polsce kino wirtualnej rzeczywistości, gdzie po nałożeniu specjalnych okulusów przeniesiesz się na dawną wieś i poznasz obrzędy nocy świętojańskiej lub będziesz miał niepowtarzalną okazję zjeść szabasową kolację w tradycyjnej żydowskiej rodzinie. Do zobaczenia!

Nazwa beneficjenta: Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie
Województwo: lubelskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Lubelskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.