Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ideą projektu jest realizacja kompleksowych badań przemysłowych w zakresie materiałów budowlanych, technologii ich wytwarzania, efektywności energetycznej obiektów, a także inteligentnego zarządzania obiektami budowlanymi. Cele te ma spełnić nowopowstałe i w pełni wyposażone Centrum Badawczo-Rozwojowego Zaawansowanych Materiałów i Inteligentnych Systemów Zarządzania w Budownictwie. Nadrzędnym celem Centrum ma być otwarcie uczelni na potrzeby przemysłu budowlanego na pograniczu dziedzin. Taka współpraca daje Politechnice Łódzkiej możliwość zwiększenia skali komercjalizacji technologii i rozwój know-how we współpracy z przemysłem.


Motorem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie budownictwa są nowoczesne materiały budowlane o cechach odmiennych od tradycyjnych materiałów, a także materiały pochodzące z recyclingu, których wdrożenie otwiera nowe kierunki rozwoju budownictwa lekkiego, trwałego i efektywnego ekonomicznie. Daje to możliwość wdrażania niekonwencjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych, przy zastosowaniu systemów sterowania i zarządzania systemami HVAC (H-heating; V-ventilation; AC-Air Conditioning), telekomunikacyjnymi i informatycznymi, zwiększając przy tym bezpieczeństwo w pełni zintegrowanych, nowoczesnych obiektów infrastruktury budowlanej.

Nazwa beneficjenta: Politechnika Łódzka
Województwo: łódzkie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Łódzkiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.