Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Budowa oraz modernizacja sieci SN wraz z wymianą transformatorów umożliwiająca przyłączenie nowych jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych zlokalizowanych na terenie Oddziału Toruń ENERGA-OPERATOR SA".


Głównym celem projektu było zwiększenie potencjału dla przyłączenia nowych jednostek wytwórczych energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).


Dzięki realizacji  inwestycji wskaźnik potencjału OZE wzrósł o 37 MWe.


W ramach inwestycji wymieniono łączeni 8 transformatorów w 4 Głównych Punktach Zasilania (GPZ) w Radziejowie, Piotrkowie Kujawskim, Lipnie i Rypinie.


Ponad to wybudowano 3,5 km nowej sieci elektroenergetycznej SN 15 kV oraz zmodernizowano 96,6 km sieci już istniejącej, łącznie ponad 100 km sieci. Zapewni to bezpieczeństwo funkcjonowania sieci elektroenergetycznych i zwiększy ich odporność na niekorzystne oddziaływania środowiskowe.


Film do obejrzenia tutaj

Nazwa beneficjenta: Energa - Operator SA
Województwo: kujawsko-pomorskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.