Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki wraz z Partnerami projektu "Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych II" podejmuje liczne działania na rzecz rozwoju usług medyczno-opiekuńczych dla osób starszych i niesamodzielnych.


Działaniami przewidzianymi w ramach projektu są: prowadzenie Domu Dziennego Pobytu oraz dostosowanie budynku i pomieszczeń jak również ich wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu zielonego na utworzenie Domu Dziennego Pobytu II.


Oba domy zapewniają kompleksową opiekę oraz aktywizację, zarówno w sferze fizycznej jak i społecznej dla 30 osób.


Do realizacji usług dla podopiecznych zaangażowani są terapeuci/opiekunowie, fizjoterapeuta, masażysta, pielęgniarka, nad których praca czuwa koordynator DDP.


Uczestnikom zapewniane są posiłki, materiały na zajęcia terapeutyczne jak również wyjścia kulturalne do kina czy muzeum.


Dla uczestników projektu, jak i osób z ich otoczenie świadczone są bezpłatne porady prawne i psychologiczne.


Wychodząc naprzeciw potrzebom grupy tak szczególnie dotkniętej wykluczeniem społecznym, ubóstwem i izolacją, której potrzeby wymagają wysoce indywidualnego podejścia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie. Instyucja poczyniła wszelkie starania, aby każdy, komu można udzielić wsparcia w ramach Centrum mógł skorzystać z usług społecznych, niwelujących bariery z jakimi spotyka się na co dzień, aby nikt nie czuł się sam.

Nazwa beneficjenta: Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki
Województwo: łódzkie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Łódzkiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.