Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Macie w domu przedmioty z reprodukcjami najbardziej znanych dzieł sztuki? Choć raz buszowaliście w cyfrowych kolekcjach? A może korzystacie z nich, tworząc własne dzieła? Czy wiecie jednak, co musi się zadziać, zanim zdigitalizowany obiekt trafi do sieci?
Zapraszamy na spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o nowoczesnych, zaawansowanych technikach digitalizacji i jej etapach. Zastanowimy się, po co potrzebna jest digitalizacja dzieł sztuki, jak mogą z jej efektów skorzystać specjaliści i publiczność oraz co wyróżnia projekt POPC „www.muzeach”. Specjaliści odpowiedzą też na Wasze pytania.
Spotykamy się online w piątek 17 września 2021 r. o godz. 11.00 na profilu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Facebooku: https://www.facebook.com/wilanow. Połączymy się na żywo, by na przykładzie digitalizacji 2D i techniki gigapikselowej porozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w muzeach.
 
Projekt POPC „www.muzeach” realizują: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jako lider i beneficjent w partnerstwie z: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum – Zamkiem w Łańcucie. Głównym celem jest udostępnianie zasobów cyfrowych różnego rodzaju z wielu muzeów w jednym miejscu w sposób prosty i bezpłatny – a przez to poprawa dostępu do zasobów kultury w formie cyfrowej.
Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd”, działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego”, poddziałanie nr 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.
Więcej o projekcie „www.muzeach”: https://www.wilanow-palac.pl/o_muzeum/fundusze_pomocowe/projekt_popc_www_muzeach
Nazwa beneficjenta: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Polska Cyfrowa

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.