Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drewniana strażnica, siedziba starosty książęcego, rezydencja myśliwska, a nawet miejsce spotkań wielu władców Polski – a to wszystko na Zamku Krzyżackim w Szczytnie.


Zapraszamy do odkrywania Zamku i jego tajemnic oraz zakamarków.


Gdanisko, refektarz, wieża więzienna – z czym kojarzą wam się te nazwy?


Te i wiele innych pomieszczeń znajdziecie w zrewitalizowanym dzięki Funduszom Unijnym Zamku Krzyżackim w Szczytnie. Przy okazji może znajdzie się szczęśliwiec, który odnajdzie Danuśkę, zaginioną córkę Juranda, którą porwali Krzyżacy w powieści pierwszego polskiego noblisty literackiego Henryka Sienkiewicza pn. "Krzyżacy".


Zapraszamy!

Nazwa beneficjenta: Gmina Miejska Szczytno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.