Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przesłany materiał filmowy przedstawia uroczystość otwarcia nowego, w pełni nowoczesnego Przedszkola oraz Żłobka Gminnego w Chotomowie dla najmłodszych mieszkańców gminy Jabłonna. W dniu 1 września 2021 r. otwarto nowe Przedszkole Gminne oraz Żłobek Gminny w miejscowości Chotomów na terenie Gminy Jabłonna. (https://www.przedszkolechotomow.pl/ ) W nowym, pięknym budynku przy ul. Gen. L. Żeligowskiego 27 zdobywać wiedzę o otaczającym świecie oraz rozwijać zainteresowania  będzie łącznie 250 najmłodszych mieszkańców gminy. Kompleks podzielony jest na część przedszkolną składającą się z dziewięciu oddziałów oraz część żłobkową dla dwóch grup maluszków do trzeciego roku życia. Warto wspomnieć, iż jest to pierwszy żłobek na terenie Gminy Jabłonna. Ta nowoczesna placówka została zaprojektowana z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych aby sprostań zarówno oczekiwaniom dzieci , rodziców jak również dostosować się do zachodzących zmian w każdym obszarze swojej działalności. Zarówno wdrażane innowacje i nowe technologie jak również postawy pracowników placówki są odpowiedzią na potrzeby zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Budynek jest w pełni wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt oraz zabawki, które z pewnością przyczynią do realizacji głównego celu projektu - zagwarantowanie dostępu do instytucjonalnego podmiotu świadczącego usługi opiekuńcze nad dziećmi w wieku do 3 roku życia osobom zamieszkującym teren Gminy Jabłonna, które zaliczają się do jednej z kategorii osób tj. bezrobotne, bierne zawodowo lub pracujące będące w trakcie przerwy wynikającej ze sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3. Zewnętrzny obszar zabaw podzielony został na strefę dla dzieci z uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i strefę seniora. Na nowym placu zabaw dzieci mogą korzystać z kilkanaście różnych zabawek, wśród, których znajdują się ogromny statek, zjeżdżalnia krab, marynistyczne bujaki oraz huśtawki, piaskownice i karuzele.  Teren rekreacyjny wyposażony został w stoliki do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga, piłkarzyki oraz siłownię plenerową. Plac zabaw i teren rekreacyjny otwarty jest dla mieszkańców każdego dnia w godzinach 08.00 - 21.00.

Nazwa beneficjenta: Urząd Gminy w Jabłonnie
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.