Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drugi dom dla seniora. Wśród nas jest coraz więcej osób starszych. Nie wszyscy są samodzielni, a ich rodziny nie zawsze są w stanie zapewnić im opiekę w ciągu dnia. W takiej sytuacji wsparcie zapewniają dzienne domy pomocy.


Dzięki środkom europejskim w stolicy Dolnego Śląska powstały cztery takie domy:  w Leśnicy, na Oporowie i dwa na Brochowie. Jak funkcjonują i jaką rolę pełnią? Seniorzy mogą przebywać w nich od poniedziałku do piątku przez kilka godzin dziennie, podczas których mają zapewnione posiłki. Pozostają pod opieką wykwalifikowanego personelu i korzystają z zajęć wspierających ruchowo, warsztatów terapeutycznych i edukacyjnych, a także z pomocy psychologa. Podopieczni domu mają dostęp do prasy, książek i biorą udział w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, czy integracyjnych. Najważniejsze jest jednak to, że mogą znaleźć przyjaciół i nie czują się samotni. 


Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Nazwa beneficjenta: GMINA WROCŁAW
Województwo: dolnośląskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.