Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to marzenie wielu żeglarzy ale także gospodarcze serce i motor rozwoju mazurskich miejscowości. Aby był on bezpieczny, dostępny, funkcjonalny a do tego pozwalał na korzystanie z okolicznych zasobów środowiskowych i kulturowych wymaga wielu inwestycji infrastrukturalnych.


Projekt obejmuje udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy. Są to inwestycje, z których korzystać będą nie tylko żeglarze ale także turyści i mieszkańcy.


Utworzono infrastrukturę niezbędną do obsługi jednostek pływających w tym punkty poboru wody i prądu, odprowadzenia ścieków z jachtów, toalet, oświetlenie brzegu.


Wybudowano nowe pomosty wraz ze zwiększeniem ilości miejsc do cumowania, przebudowano baseny nadbrzeżne i umocniono brzegi. Całość uzupełniono reprezentacyjną małą architekturą łączącą nabrzeża z miejscami atrakcyjnymi turystycznie i ciągami pieszymi.


Jeszcze raz zapraszamy na Mazury i do oglądania :-)

Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Województwo: warmińsko-mazurskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.