Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Reginalne Centrum Edukacji Ekologicznej zajmuje się edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży, a także nauczycieli, mieszkańców gmin, samorządów, stowarzyszeń, firm i instytucji. Prowadzi je wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem.


Nauczenie mieszkańców prawidłowego postępowania z odpadami jest niełatwym zadaniem. Ważną rolę odgrywa tu ekoedukacja, która w obliczu obecnych wyzwań i zagrożeń jest jednym z najważniejszych narzędzi, które pomaga wprowadzić pozytywne zmiany. To narzędzie uniwersalne, które umiejętnie wykorzystane, sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.


Co robimy?  • prowadzimy warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży, w tym także recyklingowe warsztaty plastyczne,

  • organizujemy spotkania edukacyjne z mieszkańcami regionu,

  • organizujemy szkolenia dla nauczycieli, radnych, sołtysów, pracowników gmin i straży miejskiej, pań z Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków z jednostek OSP,

  • organizujemy ciekawe konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży,

  • prowadzimy punkt informacyjno-edukacyjny dot. prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi podczas eventów plenerowych,

  • projektujemy ulotki i broszury na temat prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi,

  • prowadzimy prelekcje podczas różnorodnych konferencji na tematy związane z selektywną zbiórką odpadów,

  • piszemy artykuły o tematyce związanej z ochroną środowiska, publikowane na stronach internetowych urzędów gmin oraz w lokalnych czasopismach.

Nazwa beneficjenta: Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Województwo: świętokrzyskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.