Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pierwszy dom handlowy w Bolesławcu –  Mieszko – nie sprostał konkurencji galerii handlowych i przez ostatnią dekadę stał bezużytecznie. Popadał w ruinę. Jego doskonała lokalizacja, zaledwie kilka minut spacerem od rynku, spowodowała, że władze Bolesławca odkupiły obiekt od dotychczasowych właścicieli i przy pomocy funduszy unijnych stworzyły unikatowe miejsce  – Centrum wiedzy.


Po gruntowym remoncie, który obejmował m.in. roboty konstrukcyjne, murarskie, termomodernizacyjne i wykończeniowe, wyposażeniu w funkcjonalne meble i sprzęt multimedialny (np. interaktywną podłogę) ta nowoczesna biblioteka znacznie poszerzyła swoją działalność. Organizuje projekty edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe.


Mieszkańcy Bolesławca mogą tu tradycyjnie wypożyczyć książki, wziąć udział w dyskusyjnych klubach literackich, przyjść na spotkanie z autorami, obejrzeć wystawę. Na odwiedzających czeka również bogaty zbiorów mediateki, w której znajdują się np. gry i filmy, e-booki, audiobooki. Amatorzy świata fantazy mają swój klub, w którym grają w komputerowe gry fabularne (RPG). Natomiast zwolennicy zdrowego trybu życia spotykają się w klubie fanów vege, a miłośnicy nowoczesnych technologii w Akademii Bystrzaka. Jeśli doda się do tego zakątki dla najmłodszych, wygodne siedziska i kawiarnię – z pewnością każdy, niezależnie od wieku i pasji, znajdzie tu coś dla siebie.


Zachęcamy do obejrzenia filmu o naszej wyjątkowej bibliotece!  


 

Nazwa beneficjenta: GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC
Województwo: dolnośląskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.