Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Polski Ogród Milenijny powstał w Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy, w filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Inspiracją do jego założenia był przypadający w 2017 roku jubileusz 1000-lecia bitwy o Niemczę, zaliczanej do jednej z najważniejszych zwycięstw Bolesława Chrobrego w umacniającym się wówczas państwie polskim.


W ogrodzie swoje miejsce znalazły polskie odmiany roślin ozdobnych i sadowniczych, a także tzw. kolekcje zachowawcze wybranych roślin ginących, zagrożonych i chronionych. Zwiedzający zobaczą m.in. mieczyka błotnego i sulistrowickiego, pajęcznicę liliowatą, różę francuską, dyptama jesionolistnego, czosnek niedźwiedzi, len austriacki, paprotnika kolczastego, znakocicę klinowatą, elismę pływającą, rosiczkę okrągłolistną i pośrednią oraz wilczomlecz pstry. Założenie nowego ogrodu powiększyło nie tylko przestrzeń edukacyjną i dydaktyczną Arboretum, ale przede wszystkim istniejącą różnorodność biologiczną o rodzime gatunki roślin i odmiany uprawne polskiej hodowli. Hodowla stanie się w przyszłości bankiem najbardziej wartościowych genetycznie roślin.

Nazwa beneficjenta: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI
Województwo: dolnośląskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.