Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przenieś się z nami nad Zalew Brodzki!


Ten rozległy zbiornik retencyjny jest nie tylko perłą okolicznego krajobrazu, ale i swoistym centrum turystycznym regionu. Gmina Brody w całości leży w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Kamiennej, zachwycając unikatowymi walorami przyrody.


Dzięki Funduszom Europejskim, w okolicy Zalewu wykonaliśmy szereg inwestycji, które uczyniły go jeszcze atrakcyjniejszym dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy, spacerowiczów - mieszkańców gminy i turystów.


Pagórkowatym, nadbrzeżnym terenem ciagną się ścieżki spacerowe, tarasy widokowe, ścieżki do biegania, a wzdłuż Zalewu ścieżki rowerowe w obu kierunkach. Nowe chodniki umożliwiają poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.


Uwidocznione i podświetlone zostały unikatowe pomniki przyrody – Skały w Rudzie. W pobliskim lesie powstał nowoczesny park linowy. Utworzono dwa duże place zabaw, boisko do piłki siatkowej, ściankę wspinaczkową, pole namiotowe, nowoczesne pole kempingowe z przyłączeniem do prądu, wody i kanalizacji oraz wiatę grillową.


Całość została pięknie oświetlona, a dzięki monitoringowi jest bezpiecznie.

Nazwa beneficjenta: GMINA BRODY
Województwo: świętokrzyskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.