Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa gruntowna modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu - największej inwestycji w historii miasta. Opiewa ona na kwotę ponad 200 milionów złotych.  Do ciekawszych rozwiązań technologicznych należy budowa wielkogabarytowych Wydzielonych Komór Fermentacyjnych (WKF). W procesie oczyszczania ścieków zaplanowano wydłużony okres fermentacji osadów w WKF dzięki czemu pozyskamy zwiększoną ilość tzw. biogazu. Gaz ten wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej i cieplnej,  która w znacznym stopniu zaspokoi potrzeby energetyczne oczyszczalni ścieków i znacząco obniży koszty funkcjonowania Spółki. Modernizacja opolskiej oczyszczalni spowoduje zwiększenie jej przepustowości o ok. 30%. Wybudowanych, przebudowanych oraz wyremontowanych zostanie ok. 80 obiektów. Podczas modernizacji oczyszczalni zostanie  przeprowadzona hermetyzacja obiektów, co w efekcie ograniczy wydobywające się z niej uciążliwe zapachy. Osiągnięcie zamierzonych celów przyczyni się również do podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji opolskiej. Zapraszamy do obejrzenia filmu wykonanego w technice timelapse, przedstawiającego postęp prac związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków w Opolu. 

Nazwa beneficjenta: Wodociągi i kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
Województwo: opolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.