Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa i modernizacja systemu CANARD ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt obejmie zasięgiem wszystkie rodzaje dróg publicznych i instalację urządzeń najnowszej generacji.


Projekt zakłada zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 100 urządzeń, które będą zainstalowane w nowych lokalizacjach:  • 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości

  • 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących (fotoradarów)

  • 30 urządzeń służących do monitorowania wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle

  • 5 urządzeń rejestrujących niestosownie się do sygnalizacji świetlnej na przejazdach kolejowym.


Dodaktowo zakupionych będzie 11 przenośnych urządzeń rejestrujących, które będą wykorzystywane w miejscach niebezpiecznych, gdzie np. z przyczyn technicznych nie można zamontować urządzeń  stacjonarnych. 247 urządzeń będzie zainstalowanych w dotychczas wykorzystywanych lokalizacjach.


Sukcesywnie wymieniane będą najstarsze i najbardziej wyeksploatowane urządzenia funkcjonujące w ramach systemu CANARD. Część z nich pracuje na polskich drogach już od dekady.

Nazwa beneficjenta: Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.