Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii  w Opolu w partnerstwie z „Femmina  Centrum Medyczne Mączka Pasternok  Ziętek” Spółka Partnerska realizuje projekt pt. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2”. Projekt jest realizowany w ramach działania 8.1. Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ideą ww. projektu  jest objęcie mieszkańców województwa opolskiego  dodatkową, bezpłatną opieką medyczną  adresowaną do kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu  oraz rodzin z dziećmi w wieku do lat 2, stanowiącą uzupełnienie świadczeń medycznych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Nadrzędnym celem projektu i podjętych działań jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych w zakresie opieki nad kobietą w ciąży i małym dzieckiem, co w efekcie powinno się przełożyć na: wzrost motywacji kobiet do zachowań prozdrowotnych w okresie ciąży, zwiększenie wykrywalności wad wrodzonych i rozwojowych, skuteczniejsze wsparcie specjalistów w przypadku wykrycia wad płodu, zwiększenie komfortu życia kobiety przed i po porodzie,
np. poprzez wczesną rehabilitację po porodzie, zwiększenie wykrywalności i likwidację bądź korygowanie zaobserwowanych u dzieci nieprawidłowości w rozwoju, zwiększenie zaangażowania rodziny w proces leczenia i rehabilitacji dzieci, wzmocnienie współpracy pomiędzy różnymi podmiotami w zakresie opieki okołoporodowej, podniesienie kwalifikacji personelu medycznego w obszarze opieki okołoporodowej, w tym w zakresie prozdrowotnych zachowań.


Zachęcamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w trakcie realizacji I edycji projektu. Aktualnie z oferowanych świadczeń mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolskiego i w znacznie większym zakresie. Więcej informacji nt. projektu oraz dostępnych świadczeń znajduje się na stronie: http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl/

Nazwa beneficjenta: Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Województwo: opolskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Opolskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.