Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy europejski projekt “Between Mnemosyne and Terpsychore”  połączy miejsca dziedzictwa europejskiego, współczesny taniec z edukacją młodzieży i nowymi technologiami.  Będziemy działać pod opieką Mnemosyne, greckiej bogini pamięci i patronki miejsc dziedzictwa, oraz Terpsychory – muzy tańca. Współdziałanie obu bóstw antycznych umożliwi wzmocnienie roli pałaców jako przestrzeni rozwoju krytycznego myślenia poprzez narzędzia interpretacyjne jakie daje taniec współczesny oraz cyfrowe  środki mediacji kulturalnej.   


Odbiorcami projektu są uczniowie w wieku 14-18 lat, którzy poprzez wizyty w pałacach będą rozwijać kreatywność i kształcić umiejętność krytycznego myślenia o przeszłości i dziedzictwie. Realizacja warsztatów tanecznych w obu pałacach może przyczynić się do zainspirowania uczniów do refleksji na temat dziedzictwa kulturowego i znalezienia sposobów na wyrażanie własnych opinii i tworzenia nowych znaczeń. Włączenie do projektu narzędzia cyfrowego pozwoli zbudować most technologiczny między uczniami, kuratorami i tancerzami.    


W celu realizacji celów projektu planowane są następujące aktywności: Warsztaty dla uczniów realizowane przez instruktorów tańca i kuratorów.  Nowe przewodniki dla szerokiej publiczności w obu pałacach uczestniczących w projekcie. Aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która w oparciu o elementy wizualne z przedstawień tanecznych wspierać będzie wizytę w obu rezydencjach królewskich. Konferencje poświęcone budowaniu narracji na ekspozycji stałej w pałacach oraz mediacji kulturowej z wykorzystaniem narzędzia interpretacji jakim jest taniec.


Projekt jest finansowany z  programu Unii Europejskiej Erasmus+  Projekt trwać będzie 2 lata, od 1.03.2021 do 28.02.2023. Lider projektu: Parques de Sintra-Monte da Lua Partnerzy projektu: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Szkoła tańca: Meet Share Dance, Madryt  Partner technologiczny: byAr, Lisbona  Szkoła portugalska: Agrupamento Monte da Lua, Sintra  Szkoła polska:LXXXVI O. im. Batalionu Zośka, Warszawa.

Nazwa beneficjenta: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Województwo: mazowieckie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Inne

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.