Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gmina Głusk zakończyła realizację projektu pn. „Rozbudowa kanalizacji w aglomeracji Lublin Gmina Głusk etap II”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020,


Głównym celem inwestycji było zwiększenie dostępności do nowoczesnej infrastruktury komunalnej dla mieszkańców z terenu gminy Głusk w miejscowościach: Mętów, Głuszczyzna, Ćmiłów, Dominów, Wólka Abramowicka i Żabia Wola, które wchodzą w skład aglomeracji Lublin.


Budowa ponad 29 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym i ciśnieniowym wraz z 5 tłoczniami ścieków i 53 indywidualnymi przepompowniami ścieków pozwoli na osiągnięcie norm jakościowych w zakresie oczyszczania ścieków i poprawy stanu środowiska.


Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej ograniczy również przedostawanie się do wody i gleby się niebezpiecznych substancji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ludzi.

Nazwa beneficjenta: Gmina Głusk
Województwo: lubelskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.