Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Magiczny świat Europejskiego Centrum Bajki powiększył się o Park Akademia Bajki.


Na 2-hektarowym obszarze, podzielonym na dwie strefy, każdy znajdzie coś dla siebie. W strefie ogólnodostępnej znajduje się skatepark, fontanna, strefa relaksu oraz Bistro u Koziołka. W strefie płatnej zapraszamy na spotkanie z przygodą i świetną zabawą w ogrodach tematycznych: Komiksu, Legend, Powieści oraz Bajek i Baśni.


Miejscem, który kradnie serca maluchów jest Zwierzyniec ze zwierzętami hodowlanymi oraz różnorodnym ptactwem w kurnikach i wolierach, a także Park Linowy i Grota Solna.


Miło spędzicie też czas na Placu Profesora Talenta, gdzie umieszczone są urządzenia do zabaw logicznych. Na terenie każdego z ogrodów znajdują się stacje multimedialne nawiązujące do bajek, legend, komiksów i powieści.


Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata.


To miejsce, które powstało w ramach projektu pn. Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny „Akademia Bajki w Pacanowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nazwa beneficjenta: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
Województwo: świętokrzyskie
Program operacyjny, z którego realizowany jest/był projekt: RPO Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.