Co ma odpad do energii? Odwiedź ProNaturę i sam się przekonaj!

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Co ma odpad do energii? Odwiedź ProNaturę i sam się przekonaj!

  • Ekologia
Ulica
Ernsta Petersona
Numer domu/lokalu
22,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
85-862,
Miejscowość
Bydgoszcz
Budynek Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy z lotu ptaka
10:00 - 14:00

ProNatura zaprasza do odwiedzenia Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. Dzień otwarty będzie świetną okazją, aby zobaczyć na własne oczy, jak powstaje energia z odpadów.

Instalację w zakładzie wybudowano dzięki środkom unijnym. Jest ona bardzo ważnym ogniwem w nowoczesnej gospodarce odpadami nie tylko Bydgoszczy, ale także całego regionu.

ProNaturę odwiedzić będzie mógł bezpłatnie każdy, bez konieczności wcześniejszych zapisów czy uzyskania pozwolenia. Od godz. 10:00 do 14:00 goście w grupach, pod opieką przewodnika, zwiedzać będą teren zakładu. Podczas około godzinnego spaceru po obiekcie zobaczą m.in. centralną dyspozytornię, pomieszczenia techniczne czy tzw. „bunkier na odpady”.

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Dojechać tam można samochodem (dostępny jest duży, otwarty parking) lub autobusem 68 (dojazd do przystanku "Park Przemysłowy / Exploseum").

Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.