Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Integracji Społecznej

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Integracji Społecznej

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Kościelna
Numer domu/lokalu
3,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
59-220,
Miejscowość
Legnica
Zdjęcia przedstawiają Centrum Integracji Społecznej w Legnicy
10:00 - 14:00

Zapraszamy do odwiedzenia Centrum Integracji Społecznej. Oprowadzimy i opowiemy o codziennej ofercie, a przez cały dzień będzie można wziąć udział w ciekawych zajęciach. 

O pełnych godzinach - 10:00, 12:00, 14:00 -  oprowadzimy Państwa po Centrum. Będzie to wspaniała okazja, żeby zobaczyć jak funkcjonuje placówka. Zapoznać się z jej wyposażeniem oraz możliwościami jakie to miejsce oferuje.

Przewidywany czas zwiedzania to 30 minut.

 

12:00 - 12:00

O godzinie 12.00 oraz 14.00 odbędzie się prezentacja multimedialna na temat działalności Centrum Integracji Społecznej.

Uczestnicy zapoznają się z fotorelacjami z wybranych działań prowadzonych w placówce w formie stałej, zajeć w roku szkolnym, a także z realizacji programów półkolonii feryjnych oraz wakacyjnych. Dzięki temu będzie można poznać pełen wachlarz zajęć organizowanych w Świetlicy Terapeutycznej nr 1.

W trakcie prezentacji uczestnicy będą mogli zadawać pytania na temat działań oraz uzyskiwać dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji do placówki

11:00 - 12:00

Senior w sieci - pokazowe warsztaty komputerowe przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę ds. nauczania informatyki

Uczestnicy otrzymają liczne wskazówki dotyczące tworzenia łatwych do zapamiętania, a trudnych do złamania haseł na potrzeby posiadanych przez nich np. kont e-mail, bankowych itp. Poznają rozszerzenia załączników, których należy unikać, aby nie zainfekować komputera lub urządzenia mobilnego. Omówione również zostaną potencjalne zagrożenia np. malware.

Seniorzy biorący udział w warsztatach otrzymają zbiór praktycznych wskazówek, którymi należy się kierować przy przeglądaniu poczty elektronicznej tak, aby unikać zagrożeń takich jak np. phishing. Zajęcia pozwolą uczestnikom poszerzyć wiedzę o aktualnych zagrożeniach czyhających w Internecie. Dowiedzą się jak im zapobiegać.

13:00 - 14:00

"Trening umysłu" - warsztaty otwarte, łamigłówki, krzyżówki, gry myślowe, strategiczne -  prowadzone przez pedagoga - animatora zajęć grupowych, także dla dorosłych.

Spotkanie angażujące uczestników w ćwiczenia, które usprawniają wybrane obszary i funkcje mózgu w tym logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentracja i koordynację wzrokowo ruchową z wykorzystaniem np. "SUDOKU" i "Rummicumb". 

14:00 - 15:00

"Po zdrowy kręgosłup" - pokazowe zajęcia ruchowe prowadzone przez instruktora kultury fizycznej i fizjoterapeutę.

Podczas zajęć pokażemy bezpieczne ćwiczenia dostosowane do poziomu sprawności osób w każdym wieku. Powtarzane regularnie wzmocnią oraz usprawnią ciało i umysł. Przyczynią się również do poprawy kondycji kręgosłupa.

15:00 - 16:00

"Z ekologią na Ty" prace z recyklingu - pokazowe warsztaty z rękodzieła prowadzone przez doświadczonego andragoga i z zamiłowania pasjonat DIY.

Uczestnicy będą mieli możliwość zagłębienia się w tajniki „up – cyklingu”, czyli formy recyklingu, w wyniku której powstają własnoręcznie zrobione produkty o wartości wyższej niż poprzednio.

Up- cykling jest nie tylko przyjemnością, przede wszystkim znacznie zmniejsza zużycie surowców do wyrobu artystycznych przedmiotów, jak również ogranicza ilość odpadów. W trakcie zajęć powstaną bukiety kwiatów, które będą całkowicie wykonane z plastikowych butelek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! 

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.