Dni Otwarte Funduszy Unijnych w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów

Serwisy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     
Slide One
Slide One

Dni Otwarte Funduszy Unijnych w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów

  • Muzea i zabytki
Ulica
Solidarności
Numer domu/lokalu
62,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
00-240,
Miejscowość
Warszawa
Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych z przewodnikiem
10:00 - 12:00

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023 zapraszamy do Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Siedziba Muzeum Niepodległości a zarazem oddział główny mieści się w zabytkowym Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów przy Al. Solidarności 62.

Muzeum zajmuje się działalnością kulturalną, edukacyjną, wystawienniczą i wydawniczą, związaną z szeroko pojętą tematyką historyczną i patriotyczną. Ekspozycję tworzą cztery wystawy stałe: „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914-1921”, „Z Orłem Białym przez wieki”, „Kresy i bezkresy” i „Historia Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów”, a uzupełnienie dla nich stanowią wystawy czasowe.

Wystawa „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914-1921” skupia się na okresie I wojny światowej i wydarzeniach, stanowiących jej konsekwencje. Opowiada o działaniach, podejmowanych przez Polaków w celu odzyskania niepodległości. Opisy i ekrany multimedialne stanowią uzupełnienie dla eksponatów i reprodukcji.

Wystawa „Z Orłem Białym przez wieki” przedstawia historię powstania, kształtowania się i zmian polskiego godła. Są na niej zgromadzone różnorakie przedmioty, na których pojawiają się – nieraz zaskakujące – wizerunki Orła Białego.

Wystawa „Kresy i Bezkresy” jest poświęcona wschodnim terenom dawnej Rzeczypospolitej. Eksponaty z różnych miast stanowią punkt wyjścia do opowieści o mieszkańcach, tradycjach, kulturze i historii tych obszarów. Część wystawy obraca się również wokół tematyki zsyłek jako formy represji wobec Polaków. 

Wystawa ,,Historia pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów” oparta jest na reprodukcjach wizerunków przedstawiających dawnych właścicieli, historycznych rzutach budynku oraz fotografiach prezentujących wnętrza i elewacje w XX wieku.

Zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem wystaw stałych Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów : wejścia o godzinie: 10.00 i 11:15.   

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, natomiast zwiedzanie dla osób indywidualnych poza wydarzeniami jest płatne.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Więcej informacji i zapisy:

Magda Bilińska, Edukator w Dziale Edukacji

m.bilinska@muzn.pl

tel. 22 827 96 43

Joanna Oleszczuk, Edukator w Dziale Edukacji

j.oleszczuk@muzn.pl

tel. 22 827 96 43

Zapraszamy.

 

Muzeum Niepodległości
edukacja@muzn.pl; tel. 22 827 96 43

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.