Dziś aktywność i radość - jutro zdrowie przy wsparciu UE

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Dziś aktywność i radość - jutro zdrowie przy wsparciu UE

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Plac Wolności
Numer domu/lokalu
1,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
82-440,
Miejscowość
Dzierzgoń
W latach 2018-2020 w Gminie Dzierzgoń był realizowany projekt ,, Aktywny Dzierzgoń,,  dzięki, któremu funkcjonował Klub Senior + w Dzierzgoniu oraz Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w 5 miejscowościach Bruk, Nowiny, Jeziorno, Stanowo i Żuławka Sztumska. 
W naszych placówkach  jest kolorowo, aktywnie i intensywnie. Wsparcie otrzymują zarówno dzieci, młodzież, rodzice jak również seniorzy w wieku 60+. 
Nasi uczestnicy dzięki funduszom otrzymanych przez UE  dbają o swoją kondycję. Zarówno trenują ciało, swój umysł, a także i ducha. Pozytywnemu myśleniu sprzyjają wydarzenia organizowane przez samych uczestników jak i te, organizowane w partnerstwie przy wsparciu funduszy UE.  Przykład takiego wydarzenia stanowi
10:00 - 14:00

Dzień Otwarty w Klubie Seniora w Dzierzgoniu!

Zapraszamy na dzień otwarty w Klubie Seniora w Dzierzgoniu – miejsca, które zostało wyposażone w nowy sprzęt w ramach projektu pn. „Aktywny Dzierzgoń” współfinansowanego ze środków UE. Dodatkowo, ze środków Unii Europejskiej zrealizowane zostały szkolenia, warsztaty, zajęcia dla seniorów.

Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą:

  • wystawa prac seniorek oraz zdjęć z wydarzeń, które ukażą jak miejsce i ludzie ulegli pozytywnym zmianom dzięki realizacji projektu (na zewnątrz budynku – dziedziniec przy DOK),
  • poczęstunek przygotowany przez seniorów i uczestników klubu,
  • spotkania z seniorami na temat ich aktywności oraz zaletach uczestnictwa w klubie,
  • spotkania z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, którzy będą udzielać informacji o zrealizowanych projektach tj. ,,Profesjonalna Pomoc Społeczna w Gminie Dzierzgoń”, „Aktywny Dzierzgoń”, bieżących zadaniach realizowanych przez Gminę / MOPS takich jak „Centrum Wsparcia Rodziny” oraz o planach i możliwościach, które niesie przyszłość.

Podczas wydarzenia nagrywany będzie materiał wideo, który po zmontowaniu umieszczony zostanie w mediach społecznościowych (Facebook) oraz na stronie internetowej MOPS.

Miejsce: Klub Senior (w DOK Dzierzgoń ) oraz dziedziniec przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury.

Wstęp wolny!

Gmina Dzierzgoń
www.mops.dzierzgon.pl

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.