Fundusze Europejskie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Fundusze Europejskie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Obrońców Poczty Gdańskiej
Numer domu/lokalu
24,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
42-400,
Miejscowość
Zawiercie
PRACOWNIA MASZYN
09:30 - 09:45

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły poprzez udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Uczestnicy DOFE będą mogli przyjrzeć się efektom projektu zrealizowanego w szkole przy udziale Funduszy Europejskich, w ramach którego przebudowano, zmodernizowano i doposażono pracownie kształcenia zawodowego. Rozpoczynamy od uroczystego przywitania gości o godzinie 9:30.

09:45 - 10:30

W pierwszej kolejności przyjrzymy się pracowniom obróbki skrawaniem oraz projektowania i druku 3D:

W nowoczesnej pacowni CNC uczestnicy DOFE dowiedzą się, jak wygląda programowanie maszyn sterowanych numerycznie oraz obejrzą pokaz wykonania detalu na tego typu sprzęcie. Następnie w pracowni maszyn konwencjonalnych obejrzą podobny pokaz na obrabiarkach konwencjonalnych.

Kolejnym punktem programu będzie zwiedzenie pracowni projektowania i wytwarzania metodą druku 3D, gdzie uczestnicy zobaczą, jak wygląda:

  • programowanie,
  • skanowanie na skanerze przestrzennym 3D
  • oraz drukowanie detalu na drukarce 3D.

 

10:30 - 11:00

Następnie uczestnicy Dni Otwartych przemieszczą się do pracowni samochodowej, gdzie odbędzie się:

  • pokaz zespołu napędowego silnika o zapłonie iskrowym (ZI),
  • pokaz budowy, zasady działania oraz diagnostyki silnika spalinowego.
11:00 - 11:30

Kolejnym punktem w programie DOFE będzie zwiedzenie pracowni budowlanej, gdzie odbędzie się pokaz robót murarskich i zbrojarskich z wykorzystaniem sprzętu pomiarowego.

11:30 - 12:00

W pracowni geodezyjnej uczestnicy Dni Otwartych będą mogli zobaczyć, jak właściwie wykonywać pomiary sytuacyjno-wysokościowe.

12:00 - 12:30

Na koniec uczestnicy DOFE zajrzą do pracowni gastronomicznej, gdzie obejrzą pokaz przyrządzania potraw z warzyw i owoców z wykorzystaniem sztuki carvingu.

12:30 - 12:45

Oficjalne zakończenie Dni Otwartych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu.

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.