Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta

  • Muzea i zabytki
Ulica
Zamkowa
Numer domu/lokalu
1,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
37-100,
Miejscowość
Łańcut
Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta
10:00 - 14:00

Po raz pierwszy w tym roku! Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do zwiedzania ekspozycji Działu Historii Miasta i Regionu oraz 10 Pułku Strzelców Konnych, znajdujących się w budynku dawnego Kasyna Urzędniczego (wejście od ul. Zamkowej).

To propozycja dla osób, które chcą bliżej poznać dzieje Łańcuta. Wśród wojskowych eksponatów zgromadzonych na wystawie, będzie można obejrzeć m.in.: skórzaną kurtkę oraz niemiecki hełm z 1916 r., używany przez żołnierzy 10 Brygady Maczka, naturalnej wielkości figurę konia wraz z podręcznym wyposażeniem ułana oraz oryginalną lancę polskiego kawalerzysty. W części poświęconej dziejom miasta i regionu turyści zobaczą np. gabinet Stanisława Gepnera – oficera i dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie, a także współtwórcy Muzeum Wojska w Warszawie (obecnie Muzeum Wojska Polskiego). Goście Dni Otwartych Funduszy Europejskich obejrzą również wystrój wnętrza pokoju najbogatszego mieszkańca Łańcuta, a także poznają wygląd i wyposażenie łańcuckiego zakładu fryzjerskiego z I poł. ubiegłego wieku. Turyści dowiedzą się także np. jaki związek z Łańcutem miał Ignacy Łukasiewicz z Łańcutem.

Wejścia na ekspozycję o pełnych godzinach: 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. O godz. 13.00 nie obowiązuje rezerwacja miejsc (ale liczba miejsc jest ograniczona). Na pozostałe godziny obowiązują zapisy pod nr tel.: 17 749 38 75 lub mailowo: joanna.garbulinska-charchut@zamek-lancut.pl.

Cena biletu wynosi 0.50 zł. Zwiedzanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym.

---

Rewitalizacja zabytkowych budynków dawnego Kasyna Urzędniczego zakończyła się w 2010 r. Realizacja prac była możliwa dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Muzeum - Zamek w Łańcucie
17 749 38 75

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.