Poznaj historię warszawskiej Pragi

Serwisy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     
Slide One
Slide One

Poznaj historię warszawskiej Pragi

  • Edukacja i rozwój
  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
Ulica
Rynek Starego Miasta
Numer domu/lokalu
28,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
00-272,
Miejscowość
Warszawa
Muzeum Warszawskiej Pragi
11:00 - 00:00

Muzeum Warszawy zaprasza do odwiedzin oddziału:

Muzeum Warszawskiej Pragi
ul.Targowa 50/52
Bezpłatny wstęp w godz. 10-24:00 (ostatnie wejście o godz. 23:30)


W drugiej połowie XIX w. kolej odegrała kluczową rolę w rozwoju prawobrzeżnej Warszawy i okolic. Uruchomienie dalekobieżnych dróg żelaznych uczyniło z warszawskiej Pragi ważny węzeł kolejowy. Tańszy import i eksport towarów przyciągnął przemysł. Nowopowstałe kolejki wąskotorowe Marecka i Jabłonowska dowoziły nowych warszawiaków i cegłę na praskie domy, ułatwiały też dostęp do podwarszawskich letnisk. Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy czasowej „Kolej na Pragę” oraz na wieczór muzyczny z wątkami kolejowymi w tle na muzealnym dziedzińcu. Przez całą noc będzie dostępna również wystawa stała Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z dawnymi modlitewniami żydowskimi w podwórzu Muzeum.

Miasto st. Warszawa w imieniu Muzeum Warszawy
22 2274402

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.