Noc w Polskim Teatrze Tańca

Serwisy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     
Slide One
Slide One

Noc w Polskim Teatrze Tańca

  • Kultura i sztuka
Ulica
Taczaka
Numer domu/lokalu
8,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
61-818,
Miejscowość
Poznań
Zdjecie przedstawia fasade Polskiego Teatru Tanca
22:00 - 00:00

Polski Teatr Tańca zaprasza do nocnego zwiedzania teatru.

W niesamowitej scenerii pogrążonych w mroku wnętrz, rozbłyskujących świetlnymi instalacjami, opowiadać będziemy - słowem i ruchem - o jego przeszłości i teraźniejszości, architekturze i artystach, podążając szlakiem znajdujących się w przestrzeni teatru eksponatów, z których każdy ma swoją własną historię.

Na trasie zwiedzania znajdą się nie tylko obiekty i miejsca kluczowe dla teatru - Duże Studio, Małe Studio, Dziedziniec, poddasze i Galeria Kostiumów. Pojawią się „świadkowie historii”, czyli elementy zabytkowe zachowane z dawnej aranżacji kamienicy, ale też nowe, które pojawiły się w teatrze niedawno, jak „Biotekton - kinetyczna struktura światła” czy reprodukcja obrazu Zofii Stryjeńskiej „Pory roku. Listopad - grudzień. Korowód I - z jeleniem”.

Dlaczego się pojawiły? Jaką kryją tajemnicę? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Na trasie zwiedzania, czeka nas wiele niespodzianek i zaskoczeń. Kto wie, kogo na niej spotkamy…

Spacery odbędą się w dwóch terminach: 

  1. O godz. 22.00 
  2. O godz. 23.00

ZAPRASZAMY!

Polski Teatr Tańca
Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8, Poznań

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.