Nowe technologie nie tylko dla seniorów

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Nowe technologie nie tylko dla seniorów

  • Warsztaty i szkolenia
Ulica
Nowolipie
Numer domu/lokalu
25B,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
01-011,
Miejscowość
Warszawa
okulary do VR
12:30 - 16:30

KĄCIK INFORMACYJNY "WARSZAWA DLA SENIORÓW I NIE TYLKO"

Zapraszamy na stoisko Urzędu m.st. Warszawy, na którym poznacie ofertę miejską dla seniorów, ciekawe projekty międzypokoleniowe oraz otrzymacie bezpłatne informatory. Doświadczycie również jak nowe technologie ułatwiają życie oraz pomagają utrzymać samodzielność osób w wieku 60+. Zaprezentujemy sprzęt do teleopieki (opaski SOS, tablet, centralkę telefoniczną), z którego korzystają uczestnicy projektu "Z@OPIEKOWANI - kompleksowe wsparcie osób niesamodzielnych w m.st. Warszawie".

Będzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat projektu oraz jak dołączyć do niego - czyli jak zostać objętym teleopieką w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"!

 

13:00 - 16:00

NOWE OBLICZA RZECZYWISTOŚCI: SPOTKANIE Z WIRTUALNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ (VR)

Dzięki nowym zdobyczom nauki i techniki zmieniają się możliwości kontaktu seniorów z otaczającą rzeczywistością, które można wykorzystywać zarówno w nauce, jak i w zabawie oraz życiu codziennym. Zapraszamy na indywidualne pokazy i dyskusje poświęcone rzeczywistości wirtualnej - VR (ang. Virtual Reality).

W godzinach 13.00-16.00 będzie można porozmawiać o wykorzystaniu nowych technologii przez seniorów oraz osobiście doświadczyć rzeczywistości wytworzonej w komputerze, w której kreowana wizja przestrzeni, przedmiotów oraz zdarzeń daje niezwykle realistyczne efekty przebywania w wirtualnym świecie.

Serdecznie zapraszamy do sali komputerowej w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"!

 

13:00 - 14:00

AKADEMIA PAMIĘCI - WARSZTATY

Zapraszamy na warsztat dostosowany specjalnie do seniorów, na którym poruszymy tematykę technik pamięciowych. Na spotkaniu dowiecie się jak na co dzień ćwiczyć i rozwijać swoją pamięć. Poznacie sposoby na zapamiętywanie list zakupów, książek ulubionego autora, oraz wiele innych. Dowiecie się też jaka dieta najlepiej naturalnie wspomaga naszą pamięć.

Serdecznie zapraszamy do sali nr 1.06 na I piętrze w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"!

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy telefoniczne w terminie: 9 - 10 maja 2018 r. w godz. 12.00-16.00 pod numerem tel. 22 443-02-74.

 

14:00 - 16:00

CO POTRAFI MÓJ TABLET? - WARSZTATY

Warsztat, na którym poznamy jakie możliwości otwierają przed nami tablety! Mapy ziemi i gwiazd, fotografia, zdjęcia sferyczne oraz panoramy, filmy, muzyka, gry, a nawet badanie jakości powietrza. Możliwości są ograniczone tylko naszą wyobraźnią.

Zapraszamy z własnymi tabletami do sali nr 1.06 na I piętrze w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"!

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy telefoniczne w terminie: 9 - 10 maja 2018 r. w godz. 12.00-16.00 pod numerem tel. 22 443-02-74.

 

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.