Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dla Johanne i Anny" w Willi Sixta

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dla Johanne i Anny" w Willi Sixta

  • Edukacja i rozwój
  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
Ulica
Adama Mickiewicza
Numer domu/lokalu
24,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
43-300,
Miejscowość
Bielsko-Biała
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dla Johanne i Anny" w Willi Sixta
16:00 - 18:00

Galeria Bielska BWA zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w zabytkowej Willi Sixta w Bielsku-Białej. W ramach DOFE uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym:

  • oprowadzeniu kuratorskie po wystawie „Dla Johanne i Anny” – oprowadza kuratorka wystawy Agata Smalcerz;
  • zwiedzaniu zabytkowej Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej, która została zrewitalizowana i przeznaczona na prezentację sztuki współczesnej, a także na działania integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz seniorów w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

Wybrane prace z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA prezentowane są na parterze Willi w ramach wystawy "Dla Johanne i Anny", poświęconej pierwszym mieszkankom budynku – pierwszej i drugiej żonie Teodora Sixta. Teodor Sixt po bezpotomnej śmierci w 1897 roku zapisał willę miastu, na użytek mieszkańców. Podczas oprowadzania kuratorka Agata Smalcerz opowie o historii Willi Sixta oraz oprowadzi widzów po wystawie wyjaśniając jej koncepcję. Będzie także możliwość zwiedzenia całego budynku. W podziemiu eksponowana jest także wystawa „Nasienie” Sławomira Rumiaka i Kanon Myokoin, nawiązująca do historii Teodora Sixta.

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.