Ostrowski Wehikuł Czasu. Wędrówka po mieście naszych pradziadków

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Ostrowski Wehikuł Czasu. Wędrówka po mieście naszych pradziadków

  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
Ulica
Rynek
Numer domu/lokalu
1,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
63-400,
Miejscowość
Ostrów Wielkopolski
Zdjecie projektu Miasta Ostrów Wielkopolski
10:30 - 11:00

U księgarza Rowińskiego.


Wizyta w rekonstrukcji najbardziej zasłużonej księgarni w dziejach miasta funkcjonującej w latach 1903 – 1939. Pokaz produkowanych i rozprowadzanych przez Stefana Rowińskiego: pocztówek, śpiewników, telegramów patriotycznych, kalendarzy, dewocjonaliów oraz wydawanych przez niego pism - „Gazeta Ostrowska” i „Przyjaciela Dzieci”.

Atrakcja bezpłatna, obowiązuje limit miejsc - do 50.

Zapisy chętnych w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ul. Rynek 1 (na parterze w szatni) w godzinach:

wtorek, środa: 9:00 – 15:00

czwartek: 10:00 – 17:30

 

11:00 - 11:30

U pana golibrody Pawła Biniasza. Wizyta w dawnym zakładzie fryzjerskim, pokaz akcesoriów używanych w pierwszej połowie XX wieku: miseczki balwierskie, brzytwy, gładziki, aparatura do ondulacji i masażu elektrycznego. Na koniec wirtualna przymierzalnia dla chętnych do przymiarki w stroje z epoki.

11:30 - 12:30

Spacer po Galerii ulicy Ostrowa. Podpatrujemy dawne sklepy i ich towar: Friedrich Butzek i jego sklep z artykułami żelaznymi, Bazar pana Skrzypczyńskiego z konfekcją i galanterią, skład z Towarami Kolonialnymi, nazywanym potocznie kolonialką, sklep zegarmistrzowski, zakład szewski mistrza Jana Kubery.

12:30 - 13:30

W starym kinie Iluzjon. W obiektywie kamery przedwojennego redaktora Orędownika Ostrowskiego. Będzie to filmowa wycieczka po dawnym Ostrowie, ale też Szczawnicy, Biskupinie, spływie Baryczą a nawet po włoskich Dolomitach i olimpiadzie w Berlinie.

13:30 - 15:00

Przy kawiarnianym stoliku. Wędrówka po dawnych lokalach Ostrowa Wielkopolskiego, opowieść Jadwigi Żylińskiej o rodzinnym mieście, ale też o Poznaniu, Wielkopolsce, Paryżu i Gustawie Bojanowskim pisarzu ostrowskim towarzyszącym jej przy sąsiednim stoliku.

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.