Piknik w Muzeum

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Piknik w Muzeum

  • Edukacja i rozwój
  • Imprezy rodzinne
  • Koncerty
  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
  • Turystyka
  • Warsztaty i szkolenia
Ulica
Stefana Batorego
Numer domu/lokalu
64 J,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
96-100,
Miejscowość
Skierniewice
Piknik w Muzeum
17:00 - 21:00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to wyjątkowy dla nas moment. Dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej Miasto Skierniewice było w stanie oddać w ręce mieszkańców pierwsze w historii miasta muzeum. Świętujmy ten dzień razem!

Zapraszamy do Muzeum Historycznego Skierniewic 11 maja, w sobotę, na wydarzenie rodzinne pt. „Piknik w Muzeum”. Przygotowaliśmy dla Was na ten dzień specjalny program pełen różnorodnych atrakcji, z których skorzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Gwarantujemy niezapomniane chwile spędzone w pięknej scenerii naszego Muzeum.

Piknik rozpoczniemy od warsztatów kreatywnych, podczas których możecie odkryć w sobie nieujawnione dotąd talenty artystyczne.

Pierwsze warsztaty, które  proponujemy, to zajęcia plastyczne. Uczestnicy poznają dwie techniki malarskie – akwarelę oraz pastel.

Drugie warsztaty to zajęcia muzyczne – nauka gry na bębnach i na innych elementach perkusyjnych.

Kolejnym elementem popołudnia będzie tzw. spektakl ognia, podczas którego wystąpią dla nas animatorzy ze specjalnie przygotowaną choreografią i muzyką.

Następną atrakcją, którą dla Was przygotowaliśmy to mini koncert. Nie możemy jednak zdradzić, kto wystąpi, będzie to niespodzianka:-).

Na koniec dnia zaproszamy wszystkich na pyszny poczęstunek.

Plan w punktach: warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, spektakl ognia, mini koncert- niespodzianka, poczęstunek.

W tym dniu uczestnicy Pikniku będą dodatkowo mogli zwiedzić Muzeum, w którym prezentowane w tym czasie będą trzy wystawy:

1) "Skierniewicka Lista Katyńska"
2) "Andrzej Boj Wojtowicz. Sacrum/Profanum"
3) "Konstytucja Trzeciego Maja"

Serdecznie zapraszamy!

Udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatny!

Do zobaczenia!

Miasto Skierniewice
info@muzeumskierniewic.pl

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.