Ścieżkami Górnej Biebrzy

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Ścieżkami Górnej Biebrzy

  • Edukacja i rozwój
  • Ekologia
  • Turystyka
Ulica
Kuderewszczyzna
Numer domu/lokalu
19,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
16-200,
Miejscowość
Dąbrowa Białostocka
Ścieżkami Górnej Biebrzy
10:00 - 14:00

Wycieczka terenowa ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, poprowadzoną przez bagna drewnianymi kładkami z przeprawą przez rzekę Biebrzę. Wycieczka obejmuje zapoznanie z celami, problematyką oraz obszarem projektu Life pn. Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy, realizowanego w latach 2012-2019 przez Biebrzański Park Narodowy.

Miejsce spotkania: Jałowo, początek kładki turystycznej (współrzędne geograficzne: 53°43'32.7"N 23°21'29.6"E)

Tereny Górnej Biebrzy to mozaika siedlisk, na które składają się w szczególności rozległe kompleksy torfowisk alkalicznych, przejściowych oraz lasów bagiennych. Są one miejscem występowania rzadkich w Polsce i Europie gatunków roślin i zwierząt, jak m.in. lipiennik Loesela, skalnica torfowiskowa, wodniczka, derkacz, orlik krzykliwy. To także tereny pogranicza z mozaiką kultury i tradycji, osadzoną w biebrzańskim krajobrazie, którego główny element stanowi urokliwa rzeka. Zapraszamy do odkrywania z nami tego niezwykłego miejsca.

Biebrzański Park Narodowy
85 738 08 02

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.