Spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub

  • Edukacja i rozwój
  • Ekologia
  • Imprezy rodzinne
  • Turystyka
  • Warsztaty i szkolenia
Ulica
Morska
Numer domu/lokalu
6a,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
84-120,
Miejscowość
Władysławowo
Ciekawostki o zwierzętach
09:00 - 13:00

Zapraszamy na edukacyjny piknik przyrodniczo-kulturowy „Spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub”.

Na stoiskach tematycznych o przyrodniczych i kulturowych walorach NPK mile widziane są grupy szkolne, kolonijne i całe rodziny, zarówno turyści jak i mieszkańcy Władysławowa oraz okolic. Nie zabraknie również stanowisk z warsztatami rękodzielniczymi i plastycznymi oraz gier i zabaw edukacyjnych. Proponujemy też warsztaty „Mikro w skali makro czyli świat pod obiektywem binokularu” (zapisy grup), gdzie każdy uczestnik będzie mógł poznać tajniki pracy przy binokularze i mikroskopie, wykonać własny preparat oraz zrobić zdjęcie w powiększeniu i otrzymać go w formie elektronicznej, wysłanej na maila lub zgrać na własną pamięć przenośną.

10:00 - 15:00

Tuż obok ruchliwej szosy, torów kolejowych i kempingów wciąż można zobaczyć fragment dzikiej przyrody na Półwyspie Helskim. Wspólnie z ornitologiem udamy się na wycieczkę, aby zobaczyć jeden z najciekawszych zakątków Półwyspu – uroczysko Każa. Trasa będzie wiodła ścieżką edukacyjną przez uroczysko, a następnie ścieżką rowerową do obozu Akcji Bałtyckiej. Spacer będzie okazją do obserwacji i nasłuchiwania ptasich – i nie tylko – mieszkańców łąk, lasów, wybrzeża i zatoki, dla których mierzeja jest domem lub tylko przystankiem w podróży. W obozie Akcji Bałtyckiej zobaczymy, jak wygląda proces obrączkowania ptaków – najbardziej powszechnej metody badania migracji ptaków. Dowiemy się co znajduje się na obrączce, po co właściwie znakuje się w ten sposób ptaki oraz dlaczego warto je obrączkować. Kilkadziesiąt metrów dalej odbywać się będzie piknik z okazji Dni Ptaków Wędrownych, w którym weźmiemy udział. Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godzin. Dystans: ok. 3,5 km. Dojazd na trasę wycieczki i powrót autokarem spod siedziby Parku. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Wymagania: obuwie terenowe (na ścieżce może być woda i błoto), odpowiedni ubiór. Organizator zapewnia lornetki, ale można wziąć własną.

Województwo Pomorskie – Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
tel. 58 674 06 85, email: npk@pomorskieparki.pl

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.