Spotkanie autorskie z Dorota Masłowską

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Spotkanie autorskie z Dorota Masłowską

  • Imprezy rodzinne
  • Kultura i sztuka
Ulica
Rybnicka
Numer domu/lokalu
6,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
44-240,
Miejscowość
Żory
Spotkanie autorskie z Dorota Masłowską
17:00 -

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na spotkanie z Dorotą Masłowską, jedną z najbardziej poczytnych współczesnych polskich pisarek.

Dorota Masłowska (ur. 1983) jest pisarką, autorką m.in. głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", za którą otrzymała Paszport Polityki oraz nagrodzonego Nagrodą Nike "Pawia Królowej". Ponadto jest autorką wystawianych na całym świecie dramatów "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" i "Między nami dobrze jest", za który otrzymała Nagrodę MKiDN. W 2018 ukazała się jej powieść "Inni ludzie", a w 2019 r. spektakl na jej podstawie w warszawskim Teatrze Rozmaitości, we wrześniu na FPFF w Gdyni będzie miał premierę film pod tym samym tytułem. Zimą tego roku w warszawskim Teatrze Studio wystawiona zostanie jej nowa sztuka "Bowie w Warszawie". Laureatka Samuel-Bogumił Linde Preis 2020. Felietonistka Dwutygodnika i "Tygodnika Powszechnego".

Spotkanie autorskie będzie mialo miejsce w budynku dawnego młyna elektrycznego, który dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich zmienił się w niezwykle nowoczesną siedzibę biblioteki, pełną pięknych i funkcjonalnych przestrzeni oraz innowacyjnych rozwiązań. Znalazły się w nim m.in. doskonale wyposażona czytelnia prasy, taras, na którym można poczytać na leżakach na świeżym powietrzu, wypożyczalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, świetnie zaopatrzony dział multimediów, pracownie dla twórców, wielofunkcyjna sala konferencyjna czy studio nagraniowe.

Udział bezpłatny – z uwagi na obowiązujące obostrzenia wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc.

Rezerwacja pod adresem: informacja@mbpzory.pl lub pod numerami telefonu: 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji Biblioteki. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Krupa.

 

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.