Świat eksperymentów w Technologiach Galwanicznych

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Świat eksperymentów w Technologiach Galwanicznych

  • Edukacja i rozwój
  • Imprezy rodzinne
Ulica
Lodowa
Numer domu/lokalu
120 A,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
93-232,
Miejscowość
Łódź
Świat eksperymentów w Technologiach Galwanicznych
16:00 - 20:00

Czy lód może być suchy, a śnieg ciepły? Czy jajko może skakać? Jak zrobić baterię z cytryny? Jak wygląda włos pod mikroskopem?

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań możecie poznać w Technologiach Galwanicznych. Nasze Laboratorium przedstawi Wam szereg interesujących eksperymentów z różnych dziedzin nauki. W programie między innymi pasta dla słonia, czyli piana, piana i…..piana !!! To jedno z bardziej efektownych eksperymentów, w którym powstaje ogromna ilość szalonej piany. Widowisko to będzie świetnym doświadczeniem i radością zarówno dla Tych mniejszych, jak i większych :-)

Czy wiecie, jak wygląda erupcja wulkanu? Proponujemy zobaczyć z bliska chemiczną jego wersję. Efektowne iskry i duże ilości popiołu, nadają doświadczeniu realizmu. W rezultacie doświadczenie przypomina wulkan. Brakuje jedynie lawy.

Jak ugasić płomień świecy niewidzialnym gazem w szklance? Nic prostszego… Podczas pokazu wskażemy praktyczne zastosowanie jednego z gazów będących składnikiem powietrza – CO2.

Lustereczko, powiedz przecie… czyli próba Tollensa przedstawiająca tworzenie się warstwy lustrzanej. Razem odkryjemy właściwości cieczy nienewtonowskiej, którą w prosty sposób możemy wykonać sami w domu. Przekonamy się, że nasz płyn stanie się ciałem stałym – i na odwrót.

Zaprezentujemy eksperyment, który z pewnością nas zahipnotyzuje – Lampa Lava – to poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki. Co więcej, każdy z nas może wykonać go sam!

Wspólnie odkryjemy fascynujący świat mikroskopii. W zapleczu laboratoryjnym znajduje się wysokiej klasy mikroskop elektronowy, służący nam do badań próbek metali. Mikroskop ten potrafi jednak znacznie więcej.... Będziemy obserwować strukturę włosów, trawy, gąbki, w bardzo dużym powiększeniu.

To tylko kilka propozycji eksperymentów. Ponadto wiele innych atrakcji w miasteczku symulatorów, w tym symulator dachowania, czy gogle VR, które dadzą Wam możliwość zanurzenia się w wirtualną rzeczywistość, poczucia dreszczyku emocji na górskiej kolejce lub wyścigach samochodowych !!! Każdy z Was będzie mógł sprawdzić swoją szybkość na refleksomierzu, a za pomocą alkogogli przekonacie się, jak pogarsza się percepcja i opóźnia reakcja po alkoholu, przy okazji świetnie się bawiąc.

Nie zabraknie również pełnego w witaminy poczęstunku.

Serdecznie zapraszamy !!!

Technologie Galwaniczne Sp. z o. o.
Tel: 42 647 09 01; e-mail: tegal@tegal.pl

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.